Перевірка сайту

Доброго дня наші читачі. У цій статті ми поділимось надзвичайно корисною інформацією про те як аналізувати свій веб-сайт, для чого це потрібно, та як часто це потрібно робити. Як з допомогою цієї інформації можна збільшити відвідуваніст свого сайта і звичайно конверсію.

Що таке перевірка або аналіз сайта

Щоб не путатись у тлумаченні термінів “аналіз”, “перевірка”, “аудит”, то що, давайте будемо для зручності це собі називати – перевірка сайта.

Зазвичай, власники не аналізують свої сайти взагалі, або в край рідко. Причин звісно багато, від браку часу до незнання, від заклопотаності бізнесовими питаннями до невміння.

Комплексну перевірку свого веб-ресурсу потрібно проводити, принаймні, не рідше одного разу на рік. Щоб виявляти слабкі місця на своєму сайті та їх усувати.

Сайт з поганими внутрішніми показниками, про які ми будемо говорити далі, буде мати гірші позиції в пошукових системах, користувачі будуть отримувати значний дискомфорт при роботі, скоріше за все не проведуть достатньо часу на вашому сайті, що явно не у ваших інтересах .

Отже, “поїхали”:

Аналіз внутрішніх факторів сайта

1. Перевірка часу відповіді сервера. (https://webopulsar.ru/test/) Не плутати з часом завантаження сайту. На даному ресурсі можна перевірити відповідь сервера на якому знаходится ваш сайт з різних міст світу, з Києва, Москви, Амстердама, Санкт-Петербург. Якщо регулярна затримка відповіді більше 1 секунди (1000мс), це привід задуматись про зміну хостингової компанії. Інший сайт https://www.host-tracker.com/ аналізує час відповіді сервера з понад 30 точок світу.

2. Перевірка помилок верстки сайту HTTML. (https://validator.w3.org/) Якщо на вашому сайті багато помилок, це негативно буде впливати на пошукову видачу. Потрібно старатись, щоб помилок було – “0”.

3. Перевірка швидкості завантаження сайту. Хороший сервіс від Google (https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/)  або якщо вам потрібно проаналізувати певну кількість сайтів, можете скористатись ось цим (http://www.seogadget.ru/sitespeed) сайтом. Пошукові систему люблять сайти які швидко завантажуються. Якщо говорити про сервіс від Google то потрібно оптимізувати сайт, так, щоб він знаходився в зоні 90-100 балів.

4. Перевірити сайти на одному IP (https://2ip.ru/domain-list-by-ip/). На віртуальному хостингу знаходиться поряд з вами і інші сайти. Тому, якщо у вас сусіди, проблемні сайти, сайти під фільтрами, сайти з вірусами, сайти з забороненим контентом, це теж може впливати на ваш сайт. Тому вибирайте хорошу хостингову компанію.

5. Перевірка вигляду сайта у різних браузерах. У сі ми, як правило, звикли користуватись одним браузером, але люди користуються різними виробниками цих програм і не забувайте що кожен браузер має різні версії. Тому, щоб не втрачати відвідувачів через не правильне відображення у якомусь браузері вашого сайта чи функціональні помилки сайту в певному браузері, рекомендуємо встановити всі сучасні браузери собі на ПК та протестувати. В допомогу ділюсь з вами силкою (http://browsershots.org/), по ній ви можете перевірити кроссбраузеність вашого сайта.

6. Перевірка сайта на різних розширеннях екранів та мобільних пристроях. Перш за все рекомендуємо, перевірити адаптивність сайту до мобільних пристроїв за цим лінком (https://search.google.com/search-console/mobile-friendly?hl=ru) та вигляд сайту на різних пристроях за циим (http://quirktools.com/screenfly/) Якщо ви помітили неправильне відображення сайту звертайтесь до програмістів.

7. Перевірка поведінки відвідувачів вашого сайту. Найідеальніший варіант це скористатись сервісом Yandex Метрика, а саме “Веб-візор” та “Карта-скролінгу”. Завдяки цим інструментам ви можете зробити ряд висновків по оптимізації свого сайта.

8. Перевірка унікальності матеріалів на вашому сайті. Не унікальний контент це надзвичайно негативно для вашого сайту. Пошукові системи понижають у видачі сайти які “крадуть” контент. Чимало є сайтів для перевірки унікальності контенту, наш улюблений Advego Plagiatus (https://advego.ru/plagiatus/)

9. Нашу власну розробку (https://rosand.lviv.ua/tools/perevirka-zagolovkiv-servera/перевірку відповіді сервера, рекомендуємо використовувати для перевірки правильності 301 редіректу різних версій вашого сайта. Якщо ви не знаєте, що це таке, поясню, для пошукових систем сайти з www і без них два різні сайти. Важливо налаштувати такий редірект, щоб не плутати пошукові системи.

Висновки. Попрацювавши з кожним з цих аспектів, є можливість значно підняти позиції власного сайту у пошукових системах. У результаті, ваш сайт стане кращим за сайти конкурента і логічно, що Google та Yandex буде вас «показувати більше». Параметрів, які впливатимуть на ваш сайт є дуже багато, ми ще будемо про це говорити.

Підписатись на статті нашого сайту:

Підписавшись на новини нашого сайту, Ви завжди будете в курсі останніх новинок в сфері веб-дизайну та веб-програмування.

Якщо Вам не сподобаються наші статті Ви завжди зможете скасувати підписку.